قیمت آپارتمان‌های نوساز تا ۵ سال ساخت در تهران

با استناد به گزارش دنیای اقتصاد، آمارهای رسمی منتشر شده از آخرین تحولات بازار مسکن در نیمه بهار امسال نشان می‌دهد: از مجموع ۱۲ هزار و ۱۲۸ معامله انجام شده در یک ماه اردیبهشت، آپارتمان‌های نوساز تا ۵ سال ساخت، با ۴۱ درصد بیشترین سهم از واحدهای مسکونی خرید و فروش شده در تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

اگرچه بیشترین سهم از معاملات یک ماه میانی بهار امسال به این گروه از آپارتمان‌ها تعلق داشته اما این سهم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است. مطابق با آمار، سهم آپارتمان‌های نوساز تا پنج سال در اردیبهشت امسال نسبت به اردیبهشت ۹۷ معادل ۹/ ۲ درصد کاهش را تجربه کرده است. به گفته مشاوران املاک، یکی از دلایل کاهش اقبال به خرید این گروه از آپارتمان‌های مسکونی قیمت‌های پیشنهادی ارائه شده از سوی مالکان برای واحدهای مسکونی نوساز تا ۵ سال ساخت است.

نکته جالب آنکه در این ماه، در مقابل کاهش سهم واحدهای نوساز تا پنج سال ساخت از مجموع معاملات ماهانه، به سهم معاملاتی آپارتمان‌های ۶ تا ۱۰ سال و همچنین بیش از ۱۵ سال افزوده شده است. آمار بانک مرکزی از تحولات معاملاتی بازار مسکن در میانه بهار امسال حاکی از آن است که در اردیبهشت ماه، سهم آپارتمان‌های ۶ تا ۱۰ سال و همین‌طور آپارتمان‌های ۱۶ تا ۲۰ سال به ترتیب معادل ۱/ ۱۸ درصد و ۲/ ۱۷ درصد بوده است. این در حالی است که سهم این دو گروه سنی از واحدهای مسکونی در اردیبهشت سال ۹۷، به ترتیب معادل ۵/ ۱۶ درصد و ۶/ ۱۴ درصد بوده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد آپارتمان‌های ۱۱ تا ۱۵ و بیش از ۲۰ سال نیز به ترتیب با سهم‌های ۶/ ۱۲ درصد و ۱/ ۱۱ درصد کمترین حجم معاملات یک ماه اخیر را به خود اختصاص داده‌اند.

ردیف                  محلهقیمت هر متر مربع(تومان)
۱٫گیشا، بالاتر از چهلم۳۷ میلیون
۲٫یوسف آباد، اسدی۳۰ میلیون
۳٫قیطریه، بهار۳۲ میلیون
۴٫نارمک، ثانی۱۵ میلیون
۵٫الهیه، نرسیده به صدر۴۰ میلیون
۶٫تهرانپارس، فلکه اول۲۲ میلیون
۷٫بابایی، جنب شهرک بهشتی۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار
۸٫نیروی هوایی، نهم۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار
۹٫فرجام، اردیبهشت۱۷ میلیون و ۴۶۰ هزار
۱۰٫زین الدین، احسان۹ میلیون
۱۱٫یوسف آباد، مدبر۲۴ میلیون و ۶۴۰ هزار
۱۲٫بلوار کشاورز، وصال۲۰ میلیون
۱۳٫جنت آباد، بالاتر از همت۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار
۱۴٫پیروزی، مقداد۱۶ میلیون
۱۵٫سعادت آباد، لادن۳۷ میلیون
۱۶٫روبروی پارک شریعتی۳۰ میلیون
۱۷٫دارآباد، پورابتهاج۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار
۱۸٫فاطمی، چهل ستون۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار
۱۹٫پیروزی، نبرد۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار
۲۰٫شهر آرا، کوکب۲۴ میلیون